مزایای تابلو اورجینال

در این مقاله قصد داریم راجع به مزایای خرید یک تابلوی اورجینال نسبت به تابلوهای کپی و چاپ صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

اشتراک گذاری:

عشق یعنی

در این مقاله قصد داریم راجع به مزایای تابلو اورجینال نسبت به تابلوهای کپی و چاپ صحبت کنیم.

در ادامه با ما همراه باشید.

مزایای تابلو اورجینال

اگر یک خانه جدید خریده باشید و قصد تغییر دکوراسیون منزل خود را دارید. یا میخواهید با خرید یک اکسسوری جدید حال و هوای منزلتان را عوض کنید. یکی از انتخاب های پیش روی شما یک تابلو متناسب با فضا و دکوراسیون منزل تان است. تا با آن شخصیت و روحی تازه به دیوارهای منزل تان بدهید.

بیشتر فروشگاه های آنلاین مانند دیجی کالا انواع اکسسوری های دیواری و غیره را می فروشند. به آسانی می توانید چندتایی وسایل دکوری متناسب با فضای منزل خود خریداری کنید اما تفاوت آن ها با آثار هنری اورجینال در چیست؟

تابلوهای هنری اورجینال به دلیل خلاقانه بودن “اورجینال” نامیده نمی شوند.بلکه به این علت که “تنها یکی از آنها” وجود دارد اورجینال هستند.

برعکس آثار کپی و تولیدی که مثل یک چاپ و یا یک پوستر بصورت انبوه توسط ماشین آلات کارخانه ای تولید می شوند. به همین علت اثر هنری اورجینال عموما خیلی گرانتر از کپی ها هستند.

مثلا تابلوی مونالیزا یک اثر هنری اورجینال است.که میلیون ها کپی ارزان قیمت از روی آن چاپ و کشیده شده و فروخته می شود اما هیچ یک ارزش تابلوی اورجینال را نخواهد داشت.

مزایای تابلو اورجینال

تابلوهای غیر اورجینال می توانند به صورت چاپی بر روی شاسی و پوستر باشند .و یا توسط یک هنرمند مطابق با نمونه اصلی بر روی بوم با تکنیک ها و متریال های مختلف کشیده شده باشند.

تابلو مونالیزا تکنیک مدادرنگی
تابلو مونالیزا تکنیک مدادرنگی
تابلو مونالیزا تکنیک آبرنگ
تابلو مونالیزا تکنیک آبرنگ

هر چند نمونه های کشیده شده توسط هنرمندان دیگر از ارزش بیشتری نسبت به نمونه های چاپی برخوردار هستند. اما ارزش تابلو اورجینال را دارا نمی باشند.

تابلوهای اورجینال به طور مستقیم از روی یک منظره، عکس، پرتره و یا بصورت ذهنی کشیده می شوند. تابلوهای اورجینال معمولا دارای سبک مخصوص هنرمند می باشند.

نقاشی آبرنگ منظره
نقاشی آبرنگ غیر اورجینال که از روی یک نقاشی کشیده شده است
نقاشی آبرنگ اورجینال
نقاشی آبرنگ اورجینال که از روی یک عکس کشیده شده است
دلایل ارزشمند بودن تابلوهای اورجینال به شرح زیر است:
1) کمیاب بودن

طبیعتا منحصر به فرد بودن یک تابلو آن را کمیاب می کند. یک تابلو اورجینال فقط یک بار توسط هنرمند کشیده می شود .و نسخه ی دیگری از آن وجود نخواهد داشت.

2) سختی خلق تابلو

زمان صرف شده، متریال، خلاقیت و … همه موارد لازم برای خلق یک اثر اورجینال است. کشیدن تابلوهای اورجینال با سبک های منحصر به فرد ممکن است ماه ها و یا حتی سال ها به طول بیانجامد. پس ارزش این اثر بسیار بیشتر از تابلویی است که با یک پرینتر ظرف چند ثانیه چاپ شده است.

3)کیفیت تابلو

تابلوهای چاپی بر روی شاسی های چوبی و یا مقواهای گلس چاپ می شوند. و ممکن است به مرور زمان بر اثر تابش نور کم رنگ شده و کیفیت اولیه ی خود ر از دست بدهند. هیچ تکنیک چاپی وجود ندارد که بتواند بافت رنگ روغن را بر روی بوم به وجود آورد .و یا شفافیت مدادرنگی را به نمایش بگذارد.

همچنین تابلوهای اورجینال با بهترین متریال تهیه می شوند. و به هیچ عنوان تغییر رنگ و شکل نخواهند داد.

4)سفارشی بودن

همچنین می توان یک عکس پرتره از یکی از اعضای خانواده  و یا یک شعر مورد علاقه ی خود را با سبک و رنگ مورد علاقه و … را به یک هنرمند سفارش دهید. تا با آن تابلویی زیبا و منحصر به فرد برای شما خلق نماید.

سفارش نقاشی پرتره
یک نقاشی پرتره سفارشی
منم مجنون آن ليلا كه صد ليلاست مجنونش
یک تابلو نقاشی خط با شعر و رنگ سفارشی
چه زمانی تابلو اورجینال بخریم؟

زمانی که قصد دارید فضایی را دکور کنید، با دانستن اینکه به دنبال چه هستید. چقدر می خواهید هزینه کنید و این اثر هنری در کجای فضا قرار می گیرد، می توانید تصمیم درستی برای خرید تابلو هنری خود بگیرید.

رازی که درباره خرید یک تابلو اورجینال وجود دارد. و اکثر افراد آن را نمی دانند این است که همیشه آثار هنری قیمت های بسیار بالا و نجومی ندارند.

بسیاری از گالری ها و هنرمندان آثار هنری با قیمت های اقتصادی ارائه می دهند. با اینکه فرآیند پیدا کردن و خرید اثر هنری می تواند وقت گیر و هزینه بر باشد اما مزایای بسیار آنها نسبت به خرید آثار کپی ارزش امتحان کردنش را دارد.

مزایای خرید اثر هنری اصل
1)زیبایی شناسی

فایده خرید اثر هنری چیست اگر که جلوه اتاق نشیمن شما را چند برابر نکند؟. اثر هنری اورجینال دست ساز است. هر رنگ آن بطور ویژه انتخاب شده و با دست نقش شده است. کپی های تولید انبوه از جوهرهای تجاری به جای رنگ روغن و رنگ های اکریلیک استفاده می کنند. و توسط ماشین ها چاپ می شوند. حتی گاهی اثر هنری کپی شما از نزدیک پیکسلی و دیجیتالی دیده می شوند. آثار اصلی هرگز چنین خطری ندارند و حتی آماتورترین خریدار اثر هنری هم می تواند تفاوت بین این دو را تشخیص دهد.

2)اصالت

یک اثر هنری منحصر به فرد فضای شما را متعلق به خودتان می کند. چند بارتا به حال یک وسیله دکوری مشابه مارک مثلا آیکیا را در خانه دوستان و اقوام تان دیده اید؟ حتی اگر اثر هنری اصلی که می خرید از یک هنرمند شناخته شده نباشد، اصالت اثر حسی از تمول و تشخص به اتاق نشیمن تان می بخشد.

3)عمق

آثار هنری اصیل به معنای واقعی کلمه عمق دارند. اثر هنری چه روی چهارچوب و چه قاب شده خود را از دیوار می کند. به عبارت ساده تر این عمق همیشه قویتر از یک پوستر معمولی فضای اتاق را پر می کند.

4)داستان اثر

همیشه مکالمه درباره اثر هنری اصیل خیلی طولانی تر از اینست که “اوه، من از فلان فروشگاه خریدمش.” هرچه باشد خرید یک اثر هنری نوعی ماجراجویی ست. ممکن است به دفعات هنرمند را ملاقات کرده باشید، داستان پشت اثر را شنیده باشید و حس پشت آن را درک کرده باشید. شاید آن را در یک تعطیلات در یک گالری هنری دیده باشید. چرا که فرآیند خرید اثر هنری اورجینال بسیار متفاوت از خرید کالاهای تولید انبوه مصرفی است، معمولا انتظار دارید که در نهایت داستان فوق العاده ای از آن برای تعریف کردن داشته باشید. نه تنها این قصه ها مهمانان تان را تحت تاثیر قرار می دهند بلکه آنها هم کمک می کنند که ارتباطات قویتری بین شما و اثر هنری محبوب تان ساخته شوند.

5)عنصر احساسات

ظاهر با کیفیت تر، اصالت، عمق و داستان پشت اثر هنری همگی دست به دست هم می دهند که ارتباط عاطفی عمیقی بین شما و اثر هنری اصیلی که خریداری نموده اید بسازند. این واقعیت محض که آثار هنری اصیل گرانبها تر هستند به این معناست که شما قطعا ارتباطی با آن برقرار کرده اید در غیر اینصورت آن را نمی خریدید. به این ترتیب، وقتی شما اثر هنری اصیل می خرید اطمینان دارید که مجموعه شما از آثار باارزش تشکیل شده باشد و نه خریدهای ناگهانی که ارزان ترند اما تزیینات کم ارزشی هستند که دیوار های فضای شما را پر می کنند اما در حقیقت با شما “حرف نمی زنند.” 

6)ارزش سرمایه گذاری

خرید اثر هنری از آن جهت عالی ست که اغلب ارزش آن حفظ می شود. برخلاف مبلمان و ظروف سفالی تابلوهای هنری علیرغم خرید و فروش شدن مکرر “دست دوم” به حساب نمی آیند. برعکس اگر خرید درست و هوشمندانه ای انجام داده باشید، اثر هنری دیوار اتاق پذیرایی شما سالها بعد حتی ارزش بیشتری از زمان خریدش پیدا خواهد کرد. ولی آثار چاپی به هیچ عنوان در بازار دست دوم جایی نخواهند داشت.

از کجا تابلو اورجینال بخریم؟

اگر به دنبال یک تابلوی اورجینال با قیمت مناسب و کیفیت تضمینی می گردید. مشاوران معماری داخلی گالری فروز به شما کمک می کند تا اثری مناسب با فضای منزل و دکوراسیون خود پیدا و انتخاب کنید. همچنین در فروشگاه گالری فروز مجموعه ای از آثار اورجینال هنرمندان به نام و جوان ایرانی جمع آوری شده است تا انتخاب را برای شما ساده تر نماید. فروشگاه گالری فروز با استفاده از درگاه پرداخت رزین پال پرداخت امن و مطمئنی را برای شما فراهم آورده است.

فروش آثار پرویز نجف پور

فروش تابلوهای اورجینال نقاشی خط اثر پرویز نجف پور که در ابعاد و قیمت های مختلف برای دوستداران این هنر گردآوری شده است
اورجینال

2 دیدگاه دربارهٔ «مزایای تابلو اورجینال»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب